Dziesięciu strażaków ochotników z regionu sieradzkiego uzyskało kwalifikacje w zakresie obsługi pilarki łańcuchowej. W śród nich znalazł się strażak z naszej jednostki dh Marcin Jarzyna.

Druhowie wzięli udział w kursie przygotowanym przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Sieradzu.

Takie pilarki są na wyposażeniu prawie każdej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Co z tego, skoro strażacy nie mają kwalifikacji do ich obsługiwania? Ale nadarzyła się okazja, by zacząć to zmieniać. – Na mocy porozumienia, które zawarliśmy z OSP, zorganizowaliśmy dla strażaków kurs obsługi piły motorowej. Ukończyło go 10 osób z kilku jednostek powiatu – mówi Karol Owczarek, dyrektor CEiPM w Sieradzu.

Wykwalifikowanymi pilarzami zostali druhowie OSP Charłupia Mała, OSP Owieczki, OSP Biskupice, OSP Klonowa, OSP Bogumiłów i OSP Kuźnica Błońska.

Kurs składał się z części teoretycznej, odbywającej się w Urzędzie Gminy Sieradz, oraz praktycznej, którą zorganizowano na terenie Leśnictwa Dębowiec w Nadleśnictwie Kolumna.

Niewykluczone, że już niebawem CEiPM zorganizuje kolejny taki kurs, ponieważ do sieradzkiego OHP zgłosiły się kolejne jednostki OSP, chcące przeszkolić swoich druhów w obsłudze pilarki łańcuchowej.

Źródło: Tomasz Oszczęda- http://gazetaregionu.pl/

ohp1