Image00064Dnia 3 maja w Klonowej obchodziliśmy Gminne Święto Strażaka.

Nasza jednostka oraz delegacje z OSP Kuźnica Błońska, Owieczki, Leliwa, Grzyb i Lipicze spotkały się o godz. 9 na placu przed domem strażaka w Klonowej.

Następnie rozpoczął się uroczysty przemarsz orkiestry, pocztów sztandarowych oraz kompani, na mszę świętą w intencji Strażaków, odprawioną w kościele parafialnym pod wezwaniem przemieniania pańskiego w Klonowej. Przemarsz był prowadzony przez Komendanta Gminnego dh. Ryszarda Lara.
Mszę świętą prowadził Ks. Kan. Kazimierz Kmieć, proboszcz parafii w Klonowej, a swą grą uświetniała ją Orkiestra Dęta OSP Klonowa.

Po zakończeniu mszy, w przemarszu udaliśmy się na plac pod strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Klonowej, gdzie odbyły się uroczyste obchody i poczęstunek.

Po wciagnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu, odznaką „strażak wzorowy", odznaczony został dh Waldemar Dura z OSP Leliwa. Dh Mariusz Romek odczytał życzenia życzenia Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka oraz Komendanta Głównego PSP Wiesława Leśniakiewicza. Na zakończenie druhowie udali się do strażnicy OS Klonowa na poczęstunek, który umilała orkiestra OSP Klonowa.

Tradycyjnie, na zakonczenie obchodów orkiestra dęta OSP Klonowa udała się na objazd z okazji święta, ciesząc wszystkich graną muzyką. Pogoda w tym roku dopisła, a liczna orkiestra jadąc w tym roku na 2 przyczepach, dokonała przejazdu przez miejscowość Klonowa. W trakcie przejazdu, przystawaliśmy pod domami zasłużonych strażaków i graliśmy utwory dla nich.

Your IP: 34.204.173.45
2019-10-21 16:04