W dniu 26.10.2013r. na poligonie przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Sieradzu odbyły się ćwiczenia strażaków z 22 jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Dla druhów przygotowano cztery zdarzenia, z którymi mogą się spotkać w życiu codziennym podczas swojej pracy. W pierwszym zadaniu strażacy musieli zabezpieczyć teren przy powalonym drzewie, a także usunąć przeszkodę. Kolejne to wypadek drogowy, w którym poszkodowane są trzy osoby. Ratownicy musieli prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Trzecie to pomoc osobie chcącej popełnić samobójstwo poprzez skok z trzeciego pietra. Strażacy musieli podjąć negocjacje a ratownicy dotrzeć do desperata i ściągnąć go od okna. Ostatnim zadaniem, z którym należało się zmierzyć, było wyciągnięcie osoby, która wpadła do studni.

Nasza jednostka okazała się być jedną z najbardziej wyróżniających się jednostek pod względem fachowości i wiedzy na temat ratownictwa. Tegoroczne manewry były bardzo ciekawe i na pewno przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa naszego społeczeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Your IP: 3.227.2.109
2019-10-14 21:31